Милица Павловиќ раскина со своето момче!?

Please follow and like us:
Pin Share
По една година љубов, Милица Павловиќ раскина со црногорскиот ватерполист Николас Савеćиќ.

Според изворот, главната причина за раскинувањето била разделбата.

„Милица и Николас не се виделе веќе три месеци, односно од моментот кога се вратил во Америка да ги продолжи студиите. Последен пат беа заедно на крајот на јуни, за време на летниот одмор заедно во Хрватска, каде поминаа неколку романтични денови “, откри изворот.

„Набргу потоа, Никола отиде во Америка, а Милица отиде на турнеја во Црна Гора, што значително влијаеше на нивната loveубов“, вели изворот.

„Токму оваа разделба предизвика да се оладат нивните емоции, поради што одлучија да стават крај на нивната врска неколку дена пред нејзиниот роденден“, заклучува изворот, пишува Телеграф.
Please follow and like us:
Pin Share