Марија Шерифовиќ: Ми фали Карлеуша, нема што да зборувам за Цеца

Please follow and like us:
Pin Share

Драги мои, одлучив дека е време да се повлечам од „Ѕвездите на Гранд“ пред мојот нов албум и соодветно на тоа по моја иницијатива, ја известив „Гранд продукција“ на 28 јуни оваа година и го раскинав договорот.

Ја донесов оваа одлука првично за максимално да им се посветам на објавувањето и промоцијата на новиот албум што доаѓа, напиша Јелена Карлеуша неодамна на Инстаграм.

Набргу откако „Гранд продукција“ објави дека ќе ја гледаме Светлана Цеца Ражнатовиќ наместо Јелена Карлеуша во новата сезона, социјалните мрежи во Србија беа изгорени од коментари!

Фановите на Светлана Цеца Ражнатовиќ ѝ честитаат на пејачката „за победата“ над Јелена Карлеуша, додека „ЈК Армија“ вели – „повеќе нема да те гледаме“, пишува Мондо.

Инаку, Јелена Карлеуша официјално ја напушти оваа позиција, а на нејзино место дојде Светлана Цеца Ражнатовиќ, која ја сними втората епизода од натпреварот во огн-ена комбинација.

Членовите на жирито веќе ја коментираа споменатата промена, а Марија Шерифовиќ сега откри каква релација има со Цеца.

Бидејќи таа и Јелена беа вистински тандем, но и пријатели надвор од конкуренцијата, пејачката објасни дали ќе успее да изгради такво пријателство со новата колешка во жирито.

“Навистина не знам. Малку е неблагодарно да се зборува за тоа, со Цеца се познавам околу 15 години, мајка ми и повеќе, повеќе би сакала да кажам дека тие две се поблиски од јас и Цеца, но не знам во која насока ќе оди нашата релација.

Ќе видиме понатаму за време на снимањето “, рече Шерифовиќ и призна дека не ја следи Цеца на Инстаграм. “Па, јас не ја следам, немаме таков однос.

Следам многу малку луѓе на Инстаграм, 38 и тоа е многу за мене”, рекла пејачката.

Потоа се сврте кон Јелена Карлеуша, која, како што вели, многу и недостига на сетот.

“Ми недостасува и ќе ми недостасува. Се слушнавме”, одговори Марија на собраните новинари непосредно пред почетокот на снимањето.

Please follow and like us:
Pin Share