Рада Манојловиќ и целото нејзино семејство на инфузии и инјекции – Пејачката итно хоспитализирана, состојбата е алармантна!

Please follow and like us:
Pin Share

Пејачката Рада Манојловиќ, како и нејзиното момче Харис Берковиќ, и нејзината сестра Маја до пред неколку дена биле во карантин бидејќи биле заразени со корона.

Меѓутоа, пејачката како што истакна не поминала лесно и со лесни симптоми.

Сега се чувствувам добро. Маја, десет дена имаше температура и болка во мускулите, Харис два дена имаше само температура. Сестра ми и јас примивме инјекции против згрутчување на крвта и земавме антибиотици, секако и витамини“, изјави Рада.

Сега треба да го подобрам имунитетот. Ме очекуваат настапи и едвај чекам повторно да се дружам со публиката“, вели пејачката за Информер.

Please follow and like us:
Pin Share