Бил упорен да ја сними последната песна со најтажен наслов, автобиографски: Ова се стиховите на кои сите плачат од Маринко Роквиќ

November 12, 2021 естрадаплус 0

Маринко Роквиќ си замина по тешко боледување на 68-годишна возраст, а беше испратен во вечноста, пред семејството и пред бројни колеги, пријатели и родини вчера […]

Ова е сопpyгата на Благоја Грујовски, со неа го има помалиот син – таа е ВИСТИНСКА УБАВИЦА, 20 години е пoмлaда од пејачот!

November 12, 2021 естрадаплус 0

Популарниот фолкер Благоја Грујовски веќе долги години е во брак со сопругата Ирена со која го има синот Марко. Пејачот никогаш претерано не ги експонира […]

Ова е вистината за разводот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ

November 12, 2021 естрадаплус 0

Бракот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ ја интригира јавноста од самиот старт, а откако почнаа да кружат гласини дека славниот пар се разведува, пејачката одлучи да ја открие […]

„Срцето ми е во Бања Лука“: Тања Савиќ конечно призна дека е во врска со градоначалникот!

November 12, 2021 естрадаплус 0

Потоа шокираше со изјава која сите ги стаписа: „Сакам девојче!“ Многу се шпекулираше за овој однос помеѓу пејачката Тања Савиќ и градоначалникот Драшко Станивуковиќ, но сега е се […]