Македонскиот крал на кафеаните ќе ја менува професијата? Наместо микрофонот, се фати да цепи дрва за 20 евра дневница?!

November 6, 2021 естрадаплус 0

Сашо Ноиќ или по познат како Цаки Кисми објави интересно видео и малку се пошегува со своите фанови. Кралот на кафеаните како што многумина го нарекуваат со години е на македонската […]

Последната снимка на Маринко Роквиќ: Синот Никола го носел во манастир, пејачот бил видно ослабен! (ВИДЕО)

November 6, 2021 естрадаплус 0

Српскиот пејач Маринко Роковиќ почина денес во Белград на 68 години. Веста за неговата смрт ја потврди и неговиот син Никола Роковиќ. Маринко веќе некое време се […]

(Видео) Се сакаа до последен ден, таа го натера да го признае вонбрачниот син – Која е Славица, сопруга на Маринко Роквиќ

November 6, 2021 естрадаплус 0

Маринко Роквиќ почина на 68-годишна возраст во Белград по кратко боледување, а со него до последниот ден беа синовите Марко и Никола, како и сопругата […]

Во Охридското село Црвена вода се снимаше спот за песната “Сон сонила Јорданица”

November 6, 2021 естрадаплус 0

Исполнител на оваа песна е младиот и талентиран фолк пејач Мирослав Мирчески,оваа песна е преработка а за аражманот се погрижи познатиот и признат Златко Миладиноски. […]