ИЗРЕШЕТАН ПОЗНАТИОТ РАПЕР – додека ги купувал омилените колачи, паднал на земјата и не се разбудил, фановите во солзи (ФОТО)

November 17, 2021 естрадаплус 0

Јанг Долф е убиен попладнево во Мемфис, јавува телевизијата FOX. Триесет и шест годишниот рапер и пејач е убиен во слаткарница каде влегол да купи […]

„Повеќе нема оправдувања“: Јелена Карлеуша проговори за односот со Душко Тошиќ, Атина и Ника се уште не се свесни што се случува со нивната мајка

November 17, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Јелена Карлеуша за Нова Година 2022 ќе настапува пред Народното собрание, а како што вели нејзините ќерки Атина и Ника ќе присуствуваат на спектакалот. […]