Пејачот Јоце Панов пеел без сертификат за вакцинација во познат скопски ресторан, се појавила инспекција на врата!

November 13, 2021 естрадаплус 0

Вчеравечер во еден познат скопски ресторан настапувал пејачот Јоце Панов, кој важи за еден од најдобрите кога станува збор за живите настапи. И се било супер, […]

ДАНИЕЛ СИДОВСКИ ЈА СНИМИ ТРЕТАТА СВОЈА ПЕСНА, ОД ПРВИОТ СОЛИСТИЧКИ АЛБУМ КОЈ ЌЕ ГО ИЗДАДЕ ЗА СКОРО ВРЕМЕ….

November 13, 2021 естрадаплус 0

Покрај одличното прифаќање на песната и спотот, огромниот број комплименти на публиката која едногласно рече дека вакво нешто убаво не слушнале оддамна на Македонската сцена, […]

Во мене ПУКА СЕКОЈ АТОМ… Сопругата на Маринко Роквиќ низ СОЛЗИ И ГОЛЕМА БОЛКА се прости од својата најголема љубов

November 13, 2021 естрадаплус 0

Легендарниот пејач на народната музика Маринко Роквиќ почина пред неколку дена, а неговата вдовица сега едвај собрала сила и да каже како се чуствува по […]