„Знаеш ли што те разликува од оние жени кои заработуваат ноќе чекајќи на улица некој да им пријде за пари?

November 2, 2021 естрадаплус 0

Господ те заштитил и не ти допуштил искушение толку големо како нивното , кога би допуштил би ги направил истите и полоши работи.Господ по Неговата […]

Кога ќе дознаете од кого позајмил 500 илјади евра за станот нема да верувате – Аца Лукас живее во луксуз кој не може многумина да си го дозволат

November 2, 2021 естрадаплус 0

Пејачот Аца Лукас во една од неговите изјави откри дека позајмил пола милион евра од Саша Поповиќ за да купи стан и дека му ги […]

Со посебен стил и шарм ни доаѓа за кратко нај новата песна на нашиот популарен Поп Фолк пеач Даниел Сидовски од Скопје, под наслов “Дојди, биди среќна”…

November 2, 2021 естрадаплус 0

Имено тој пред еден ден го заврши и спотот за неговата песна, а во долга 8 годишна соработка со ИН продукција од Охрид и ИНтв […]

Стефановски се врати со победа над светски првак и обезбеди борба за светската титула (ВИДЕО)

November 2, 2021 естрадаплус 0

По 2 година паузе Даниел Стефановски се врати со победа во К-1. Стефановски триумфираше против Мараканецот Таха Алами Маруни (светски првак во ВАКО про) на […]

Се огласи сопственикот на скопскиот локал од каде е исфрлена Сораја, ја демантира старлетата

November 2, 2021 естрадаплус 0

Не стивнува драмата откако српските медиуми објавија дека старлетата Сораја пред неколку дека била исфрлена од скопски локал. Сораја по ваквите пишувања за медиумите во […]