Почина Димитар Узунски, легендата на Пијанечкото-народно творештво

November 24, 2021 естрадаплус 0

 На 83 години вчера почина  народниот уметник, фолкористот Димитар Узунски. Веста ја соопшти секретарот на здружението ,,Копачка”, Перса Стојановска која истакна дека Узунски ја загубил […]

По втор пат ќе стапне на лудиот камен: Ова е девојката која му го освои срцето на Амар Гиле!

November 24, 2021 естрадаплус 0

Популарниот пејач Амар Гиле Јашарспахиќ веќе некое време не е особено присутен во медиумите бидејќи, како што вели, подготвува нови проекти. Неговата нова песна е […]