Исплива снимка од ПОСЛЕДНИОТ настап на Маринко: НЕПРЕПОЗНАТЛИВ, тешката болест веќе земала замав (видео)

November 8, 2021 естрадаплус 0

Легендата на народна музика Маринко Роквиќ почина во 68. година. Роквиќ почина во својот дом на Кошутњак после едена година борба со карцином. Легендата на […]