Маринко Роквиќ вака дознал дека има рак на панкреас: Имал еден симптом, но лекарите доцна го откриле

November 10, 2021 естрадаплус 0

Целата естрада ја изненади веста дека Маринко Роквиќ ненадејно почина на 68-годишна возраст, бидејќи никој не ни знаеше дека е тешко болен. Фолк-пејачот инаку бил силен и […]

Бившиот сопруг на популарната пејачка отворил душа:На Северина и бев само финансиски проект

November 10, 2021 естрадаплус 0

Милан Поповиќ првиот, но воедно и поранешниот сопруг на скандалозната пејачка Северина со која го има синот Александар, одлучил да си ја отвори душичката и […]