Оваа Влада покажа дека се грижи за нас, вели Ирена Спасовска која ги водеше преговорите за финансиска помош за музичарите

November 11, 2021 естрадаплус 0

Над 372 илјади евра деновиве завршија на сметките на наши естрадни уметници кои беа погодени од корона кризата. Владата им додели по 30.750 денари на […]

(Видео) И камен ќе заплачеше – Со 11 хармоникаши, кои ја свиреа „Једина моја“ испратен Маринко Роквиќ

November 11, 2021 естрадаплус 0

Вдовицата Славица и синовите Марко и Никола се неутешни поради големата загуба, примаа сочувство од колегите на Маринко од естрадата и пријателите, како и од […]

„Другаре мој, прерано…“: Ана Бекута ги расплака сите на комеморацијата за Маринко Роковиќ!

November 11, 2021 естрадаплус 0

Познатата српска пејачка Ана Бекута одржа емотивен говор на комеморацијата во чест на починатиот пејач Маринко Роквиќ. – Кога ќе почине таткото, сфаќаме дека животот е панаѓур […]

Гостите качени на маса, а таа со полни раце бакшиш – познатата МАКЕДОНСКА фолкерка ги крена сите на нозе (фото)

November 11, 2021 естрадаплус 0

Полека, но сигурно ковид мерките попуштаат, а со тоа и настапите на пејачите се сè почести. Гостите распеани, некои од нив качени и на стол, […]