Тијана Дапчевиќ откри кој ја издржува финансиски: Јас работам само за џепарлак, уште имам дупки по џебовите

Please follow and like us:
Pin Share

Пејачката Тијана Дапчевиќ, меѓудругите, во една прилика даде интервју во емисијата „Премиера –викенд специјач“ на телевизија „Пинк“. Интервјуто беше во време на пандемијата, и таа зборуваше на многу теми.

-Многу колеги се расположени да чекаат подобро време, не калкулирам, не пуштам музика за да заработам сега. Секогаш е вистинско време за музика. Многумина ми велат дека сум лу -да – изјавила пејачката.

Репортерот Немања Вујичиќ го интересираше колку љубови имала? „Веќе не се ни сеќавам на тоа, не оди да одговорам на тоа прашање бидејќи 21 година сум вљубена во истиот човек. Ја поминавме таа седма година, не се ни сеќавам дека сме имале проблеми. Најважно е да сакаш некого. Во животот сум сакана, и сакам – заклучила таа.

Таа открива дека сопругот го запознала на кошаркарски натпревар. Чудно затоа што не сум љубител на спортот, а се сретнавме на натпревар. Тој е човекот на мојот живот. Немаше да бидам со него толку долго да не беше – рекла Тијана.

Бидејќи во февруари наполни 46 години, таа откри како се чувствува. Годините се само бројка, важно е како се чувствувате внатре – заклучила Тијана.

Таа се осврна и на врската со нејзината сестра и колешка Тамара Тодевскa.

Се расправаме за музика, таа вели дека сум замрзната во времето и дека сум баба – додава пејачката. Во една прилика таа рече дека кога таа и Тамара нема да се согласат околу нешто, Тамара ја трга од сите социјални мрежи, и кога ќе се смират, повторно ја враќа.

Вчера му беше роденден на син ми, сакам да кажам дека го добив за роденден, бидејќи јас сум на 3, а тој на 5 февруари – рече Дапчевиќ во февруари.

Тогаш открила како функционира нејзиниот однос со синот Вук.

Треба да ја знаете границата. Родителите не можат да бидат партнери со децата. Можеме да бидеме партнери, но не до тој степен. Тој мора да биде одговорен за своите постапки. Тој секогаш ја има мојата поддршка и сета љубов на овој свет. Зборуваме за се што е важна ставка. Немаме тепих во куќата за да туркаме проблеми под него – вели Тијана.

Таа во една прилика зборуваше за својот сопруг, Милан. „Милан е финансиски директор во нашата компанија, во нашата куќа. Тој ја работи својата работа долги години и ние живееме од тоа.

А тоа што го правам е исклучиво радост за мене и мал џепарлак да имам за кожна јакна, чизми, чанта, да одам во Париз со моите пријатели. Факт е дека сè уште имам дуп-ки во моите џебови “, рече Тијана.

Таа објави слика од неа кога била мала и на Фејсбук напиша: “Време е да се потсетиме кога бевме мали… Покажете ми ja во коментар вашата омилена фотографија од детството.

Please follow and like us:
Pin Share