Мишо Ковач хоспитализиран поради респираторни проблеми

Please follow and like us:
Pin Share

Мишо Ковач е хоспитализиран поради респираторни проблеми кои не биле предизвикани од корона вирусот.

Мишо е во стабилна состојба и се чувствувал добро, а за неколку дена ќе биде пуштен на домашно лекување.

Мишо имаше респираторни проблеми кои не беа предизвикани од корона вирусот. Ова не е првпат поради ова да заврши во болница.

Пејачот пред две години бил лекуван во загрепската Специјална болница за белодробни заболувања, каде закрепнувал од тешката белодробна инфекција, пренесува Телеграф.рс.

Please follow and like us:
Pin Share