МАРИНКО РОКВИЌ Е ТЕШКО БОЛЕН И НЕ МОЖЕ ДА ЗБОРИ

Please follow and like us:
Pin Share
Пејачот Маринко Роквиќ е во тешка здравствена состојба, и веќе подолго време се бори со бактериите што го нападнаа неговото тело. Роквиќ е прилично лош, едвај зборува, и ги откажа сите настапи додека не се опорави.

Ситуацијата дополнително се отежнува со фактот дека Маринко имаше операција на циста кон крајот на минатата година, а потоа доби рожница. Сето тоа целосно го исцрпи, и тој се бори со нов здравствен проблем. Маринко за српски Телеграф призна дека неговата здравствена состојба е многу лоша, и се пожали дека со месеци се бори со бактеријата, како и дека одбил бројни настапи поради неговата здравствена состојба.

„Ја надминав круната, добро се снајдов, немав сериозни симптоми. Кој знае кога ќе помине овој вирус, никој не знае, дури ни јас. Меѓутоа, по круната, се појавија некои бактерии, кои го нападнаа моето тело. Нема шанси да помине, со месеци се борам со неа. Се надевам дека сега работите се подобруваат малку “, вели Маринко за Српски Телеграф и Република.рс, чиј глас стануваше потивок, а разговорот потежок, па едвај продолжи:

„Многумина ме викаа да одам да настапам, но морав се да одбијам поради здравствени причини. Myена ми е таму со мене, исто и моите синови. Не можам да зборувам сега, едвај зборувам, слушаш. Ако можеш да ми се јавиш додека заврши сето ова, те молам. Ставив нешто во уста и не можам повеќе да зборувам. Затоа, ве молиме преместете го ова интервју во друго време. Мораме да чекаме да помине ова, па кога ќе се опоравам, да разговараме убаво, извини “.

За очигледно лошата здравствена состојба на пејачот коментираше и неговиот син Никола Роквиќ.

„Не знам што да ви кажам, искрено. Слушнавте од него, човекот не е добро, ми е непријатно да зборувам за тоа. Сега не е круна, готово е. Willе биде добро “, рече Никола, не сакајќи да ја продлабочи темата за здравствената состојба на неговиот татко, која се уште е неизвесна.
Please follow and like us:
Pin Share