Прва објава на профилот на Марина Туцаковиќ по нејзината смрт: „Поздрав до сите!“ (ФОТО)

Please follow and like us:
Pin Share

Авторката на најголемите хитови во регионот, Марина Туцаковиќ, почина на 19 септември годинава.

Марина неколку години се бореше со карциномот на дојка, а здравјето дополнително ѝ го наруши инфекцијата со коронавирусот.

За два дена ќе помине точно едно месец од нејзината смрт, која крена голем прав во јавноста.

Кој колку ѝ останал должен, на кого му ги напишала последните стихови пред смртта, што ќе прави нејзиниот син Лаќа се само дел од темите со кои се занимаваат медиумите и јавноста.

А сега се појави нешто што никого не остави рамнодушен!

Имено, на инстаграм-профилот на Марина осамна објава што ги шокира нејзините следбеници.

Please follow and like us:
Pin Share