ЕКСКЛУЗИВНО! СЕВЕ ИЗВИСИ КАЈ ЛУКАС ПОРАДИ ГОВОР ОМРАЗА ПРОТИВ СРБИТЕ! Аца: Немам намера повеќе да соработувам со неа! МАЛА СЕ ЗАНЕСЕ ,МНОГУ

Please follow and like us:
Pin Share
Александар Вуксановиќ, попознат како Аца Лукас, се откажа од дуетот со Северина Вучковиќ поради говор на омраза против Србите. Пејачот, кој имал план да направи хит со својот колега, исклучиво за Курир, вели дека нема ништо од таа соработка.
- Како пејач, ги почитувам сите националности бидејќи сите доаѓаат на настапи на ноеви во која било земја што ја пеам. Ги сакам сите граѓани и луѓе, без разлика која нација се. Колешката малку се занесе во нејзините изјави, а кога ќе го сфати тоа, ќе биде предоцна за неа. I посакувам се најдобро, но немам намера да соработувам со неа по таквата изјава за нашиот народ - рече Лукас.
Треба да се потсети дека Вучковиќ ги обвини Србите дека се геноциден народ и одби да работи со луѓе кои не го признаваат наводниот геноцид во Сребреница. Вучковиќ, кој заработува пари во Србија, а беше во брак со Игор Којиќ, како и во вонбрачна врска со Милан Поповиќ, јавно се обидува да го обвини српскиот народ и го означи како геноциден!
Имено, таа ја прекина соработката со ТВ Уна од Бања Лука, и тоа само затоа што косопственикот на тој медиум, Игор Додик, син на српскиот член на Претседателството на БиХ.

- Не сакам да учествувам во проект што има врска со Додик, личност која ги навредува жените на најлош начин и која не признава дека е извршен геноцид во Сребреница - изјави Северина за хрватски „Вечерњи лист“ и додаде дека била заинтересирана за споменатата телевизија ја започна својата емисија додека не дознае кој е нејзиниот сосопственик.
- Преговарав со ТВ Уна долго време. Имавме многу пријатни работни состаноци и навистина се согласивме да работиме, дури и почнавме да го собираме тимот. Меѓутоа, се откажав кога дознав дека се работи за телевизијата на Додик - рекла Северина.

Да почнеме, Северина неодамна срамно го нападна поглаварот на Српската православна црква, патријархот Порфирио. Таа го обвини на едноставен начин дека соработува со нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ.
Please follow and like us:
Pin Share