Кошаркарки се истепаа среде улица, едната направи голема грешка (ВИДЕО)

Please follow and like us:
Pin Share

Американските кошаркарки Калани Браун, Кортни Вилијамс и Кристал Бредфорд предизвикаа голем скандал откако во јавност се појави снимка на која учествувале во тепачка.

Снимката била направена во мај годинава, а прва го објави Вилијамс, па ја избриша поради реакциите на јавноста, но и покрај тоа корисниците на социјалните мрежи успеаа пак да го објават делот со тепачката.

Сфати дека нејзиниот потег е голема грешка.

„Сакам да се извинам на сите поради видеата кои ги објавив. Не сакам да се претставам себе или сопствената организација на негативен начин“, кажа Вилијамс.

 

 

Please follow and like us:
Pin Share