Провокација од Мекгрегор до Волкановски: Ќе му ја шутнам главата како на рагби топка!

September 30, 2021 естрадаплус 0

Австралиецот со македонски корени Александар Волкановски ја одбрани титулата за викендот победувајќи го Брајант Ортега од САД. На победата на Волкановски реагираше поранешниот шампион, контроверзниот Ирец Конор Мекгрегор. […]

Му беше последна од четирите жени на Тома Здравковиќ: Пристигна на неговиот гроб, па се сруши на земјата кога го виде овој човек

September 30, 2021 естрадаплус 0

Денеска се навршуваат 30 години од смртта на големиот српски пејач Тома Здравковиќ. Неговата четврта сопруга Гордана со која легендарниот пејач беше во брак до […]

Ребека по короната: Со две дози „Синофарм“ поминав пет тешки дена, ме спасија медот на Атиџе, молитвите…

September 30, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Ребека  вакцинирана со две дози „Синофарм“ го прележа Ковид-19. Таа во подолга објава на социјалните мрежи објасни се до детал за маката низ која […]