Пинк: Не е во ред 13 годишно девојче да позира во бикини, А НЕЈЗИНАТА МАЈКА ДА ЈА СЛИКА

Please follow and like us:
Pin Share

Пејачката Пинк ја критикуваше младата Јутјуб ѕвезда Пајпер Ракел и ги обвини родителите на девојчето дека ја искористуваат „објавувајќи видеа од тинејџерка во бикини и оскудна облека“.

„Колку деца како Пајпер Ракел се искористувани од нивните родители? И во кој момент ние останатите велиме …” ова е погрешно за 13-годишна девојка да позира во бикини додека нејзината мајка ја фотографира?!?!“, Напиша Пинк.

Некои од нејзините обожаватели се согласуваат со нејзиниот остар став и рекоа дека се чувствуваат непријатно поради „сексуализираните“ слики.

 

Please follow and like us:
Pin Share