ДАНИЕЛ СИДОВСКИ ЈА СНИМИ ТРЕТАТА СВОЈА ПЕСНА, ОД ПРВИОТ СОЛИСТИЧКИ АЛБУМ КОЈ ЌЕ ГО ИЗДАДЕ ЗА СКОРО ВРЕМЕ….

Please follow and like us:
Pin Share

Покрај одличното прифаќање на песната и спотот, огромниот број комплименти на публиката која едногласно рече дека вакво нешто убаво не слушнале оддамна на Македонската сцена, од прво слушање влегла во уво, а спотот бил комплетно доловен според темата… Така да, Даниел се обрати јавно и на својот фан пејџ и фејсбук профил на неговиот бенд Респекти, па во продолжение еве хо комплетниот текст превземен од него: – И, официјално да се заблагодарам на вам и целиот тим кој ја створи оваа совршеност!!! – Аудио / Студио – мојот драг бивш колега од група Респекти а сега веќе сериозен продуцент Goran Mirkovski, кој точно знаеше што сакам и милувам како звук!!! Браво и ТИ БЛАГОДАРАМ ГОРАН! 🎛️🎚️🎧 – Видео / Фото – моите ценети 8 годишни соработници ИН продукција / Охрид и ИНтв Австралија, кои неуморно и под секакви временски услови се грижат да ви ја доловат секоја моја режија, која и не е така лесна за доловување, но они се трудат макс!!! Vane Petkoski Среќен Роденден, и цела екипа ВИ БЛАГОДАРАМ! 🎬🎥🎞️📷 – Најмногу, но сериозно би се заблагодарил на главниот лик и девојка за која имам серија комплименти, кои не би ги доловил толку со зборови колку што би ги доловил поинаку, некогаш со дела!!! Навистина не погрешив, не се каам, напротив уживам во нејзиниот труд за да ви ја прикаже вам приказната моја, и како треба да започне кариера на еден почетник 🙏❤️ Продолжи вака, со исто темпо и остани ваква каква што си 👍 Јована Тушевска неизмерно ТИ БЛАГОДАРАМ!!! ❤️💋🌹 – Благодарност до музичките професионалци, кои со својот талент ја доловија оваа вонсериска Македонска песна! Таа не би била толку убава ако не бевте вие, ВИ БЛАГОДАРАМ КОЛЕГИ 🙏🙏 Ален Рамчевски / гитари, бузуки 🪕🎸 Nikola Avtovski / бас гитара 🎸 Роберт Јосимовски / клавијатури 🎹 Бурхан Буки / кларинет 🖋️ Горан Мирковски / Електронски бубњеви и визуелни музички Ефекти. – Незаменливата наша поп, рок, фолк, фанк, грув, џез, етно, комерцијална дива, лејдис енд џентлмен мисис Сара Пројковска како Бек Вокали повторно со мене 💋❤️ ТИ БЛАГОДАРАМ, ја направи песната по перверзна 🎙️🎤😂😘💋❤️😍🆗 Премногу позитивни врвни комплименти во рок од 24 часа од ваша страна 😌 Премногу емоции влевате во мене, ми давате елан и кураж да продолжам да се борам сам со себе, и да извадам се подобри емоции кои ги преточувам кроз музички дела!!! Ми пружате комплетно задоволство во овие 34 години, ВЕ САКАМ СИТЕ ❤️❤️❤️ Поинаку не знам, т. Е знам, ама вака е подобро!!! БЕЗ ВАС НЕ БИ БИЛ ЈАС!!! ВИ БЛАГОДАРАМ ДРАГА ПУБЛИКО Уживајте, и споделувајте ја, ЗА СРЕЌА, сите вие, за да допре до што повеќе народ 🙏

Please follow and like us:
Pin Share