АЛИОСКИ: КОГА ДОЈДОВМЕ ВО МАКЕДОНИЈА НЕМАШЕ ПРЕЧЕК И ФАНОВИ – НИКОЈ НЕ НИ ИСКАЖА ПОЧИТ, БЕВ РАЗОЧАРАН

September 11, 2021 естрадаплус 0

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски, по враќањето од Европското првенство очекувал многу фанови кои ќе ги поздрават. „Ние направивме голема работа со пласманот на ЕП. Бев […]

„Луѓето ми велат имаш пари, скапи автомобили, куќи… но знаете колку пати сум ги прошетал децата во парк?“

September 11, 2021 естрадаплус 0

Кристијано Роналдо вели дека плаќа скапа цена за славата и популарноста, Португалецот се пожали дека нема приватност и не може да ги прошета децата во […]

Поради сообраќајка му загинала девојката, бил затвореник и тепал жени- синот на познатата пејачка откри: „Имав 17 операции, половина стомак ми го нема“

September 11, 2021 естрадаплус 0

Марко Гвозденовиќ, синот на пејачката Снежана Ѓуришиќ, кого поранешниот газда го обвини за кражба на 20.000 динари од пазарот, во претходниве години неколкупати заврши во […]

Душица Јаковљевиќ открива што се случува кога ќе се изгаснат камерите, еве какви пораки добива од учесниците во шоуто

September 11, 2021 естрадаплус 0

Српската водителка Душица Јаковљевиќ повторно е ангажирана во петтата сезона од реалното шоу „Задруга“. Меѓутоа не е секогаш позадинските работи изгледаат убаво како на телевизија, […]