ИЗРЕШЕТАН ПОЗНАТИОТ РАПЕР – додека ги купувал омилените колачи, паднал на земјата и не се разбудил, фановите во солзи (ФОТО)

Please follow and like us:
Pin Share

Јанг Долф е убиен попладнево во Мемфис, јавува телевизијата FOX.

Триесет и шест годишниот рапер и пејач е убиен во слаткарница каде влегол да купи колачи, потврдиле вработените кои биле сведоци на настанот.

https://www.instagram.com/p/CV5zyw5Lt8N/?utm_source=ig_embed&ig_rid=ee33e7c8-b95e-471b-8fcf-3aa5f6d0456e

-Некој дојде со автомобил и пукаше кон него, вели сопственикот на локалот.

Раперот чие вистинско име е Адолф Роберт Торнтон е познат особено во неговиот град Мемфис, а во 2016 година го издал својот деби албум „Kinf of Memphis“.

Please follow and like us:
Pin Share