Со посебен стил и шарм ни доаѓа за кратко нај новата песна на нашиот популарен Поп Фолк пеач Даниел Сидовски од Скопје, под наслов “Дојди, биди среќна”…

Please follow and like us:
Pin Share

Имено тој пред еден ден го заврши и спотот за неговата песна, а во долга 8 годишна соработка со ИН продукција од Охрид и ИНтв Австралија ќе го промовираат спотот за некој ден на ју тјуб каналот. Како локација, и убава тематска филмска смислена режија на Даниел, овој пат тој одбра да е во најубавиот град во Македонија – Охрид, каде се снимаа многу кадри во траење од 2 дена! Како главен актер во спотот на кастингот кој го имаше јавно претставено Даниел, се појавува на негова огромна желба, другарката и пријателка, преубавата Јована Тушевска која ни доаѓа од Скопје заедно со него. За неа е ова прво појавување пред камерите, но на негово изненадување и на ИН продукција таа е навистина професионално родена да биде дел од малите екрани, а тоа ќе ви се потврди кога ќе имате прилика да го гледате и спотот за “Дојди, биди среќна”. Нејзините врати се веќе отворени, а вие можете да ја заследите нејзината убавина на нејзиниот фејсбук и инстаграм профил.. Аудиото на песната е дело на *The Stusio Music production” а зад компјутерот стои маестралниот носач на звук Горан Мирковски од Скопје. Тој за оваа песна вели дека е нешто поинакво и многу урбано за нашиот век, па се надева и верува дека Даниел ќе даде нов правец и стил во Македонскиот поп фолк, а со тоа може да се подобри и Македонската музика преку новиот по урбан стил на Даниел. Како и со претходните така и со оваа песна, доминираат живите инструменти од професионалците и прекрасни негови драги колеги од Скопје. За некој ден очекувајте ја промоцијата на третата песна од првиот албум на Даниел Сидовски со наслов “Дојди, биди среќна”…

Видено од Grupa Respekti во недела 02:54
Please follow and like us:
Pin Share