По втор пат ќе стапне на лудиот камен: Ова е девојката која му го освои срцето на Амар Гиле!

Please follow and like us:
Pin Share

Популарниот пејач Амар Гиле Јашарспахиќ веќе некое време не е особено присутен во медиумите бидејќи, како што вели, подготвува нови проекти.

Неговата нова песна е завршена а за нејзината премиера се чека само спот. Гиле верува дека наскоро ќе доживее премиера…

– Само уште да го направиме тоа видео и тоа е тоа. Тоа е одлична балада и мислам дека ќе си го најде патот до срцето на публиката – изјави Гиле.

Со оглед на тоа што медиумите пишуваа дека на Гиле му се допаѓа Милица Тодоровиќ, пејачот тоа го демантира и објаснува дека моментално е многу среќен и заљубен.

– Знаете дека се разведов, но имам нова девојка која ја сакам и со која поминувам најмногу време, секако и со мојот син. Тоа трае веќе некое време, скоро година и пол. Ако се ​​оженам, можеби би било тоа за една година. Убаво е да имаш жена дома, да не бидеш сам – откри тој.

Упатените тврдат дека извесна Минела е причината поради која се распадна бракот на Жиле, но тоа никој никогаш не го потврдил.

Пред извесно време Амар Гиле истакна дека не сака жени од естрадата, и дека никогаш не би бил со некоја негова колешка.
Тој вели дека иако имал додворувачки од естрадата сепак не би можел да биде во врска ниту да гради иднина со пејачка.

-Можев да бидам со пејачката, но не … едноставно не можев да издржам, бидејќи знам низ што ќе помине во животот, па љубоморен сум. Подобро да имам жена дома а јас да работам- рекол пејачот, па признал дека девојките се уште го задеваат иако е во врска.

Открива дека во досегашната негова кариера гледал се и сешто на неговите настапи.

– Жени секогаш ќе има околу нас, но мора да бидеме внимателни, денес жените се полоши од мажите, подготвени се на се, изјави Гиле во емисијата “Grand news”.

Please follow and like us:
Pin Share