Исплива снимка од ПОСЛЕДНИОТ настап на Маринко: НЕПРЕПОЗНАТЛИВ, тешката болест веќе земала замав (видео)

Please follow and like us:
Pin Share

Легендата на народна музика Маринко Роквиќ почина во 68. година. Роквиќ почина во својот дом на Кошутњак после едена година борба со карцином. Легендата на народна музика зад себе остави безброј хитови, како и синовите Никола и Марко, кои се, исто така, талентирани пејачи.

Многу јавни личности се простија од него, а цела естрада тагува.

Сега исплива снимка од последниот настап на Маринко кој никого не остава рамнодушен. Пејачот сцената ја поделил со синот Нилока Роквиќ, а на снимката може да се забележи како пејачот, за жал, веќе бил непрепознатлив поради болеста со која се борел и, за жал, на крајот ја загуби битката.

Please follow and like us:
Pin Share