Борче Наумовски Министерот оваа сабота промовира нов спот

Please follow and like us:
Pin Share

Познатиот Битолски фолк пејач Борче Наумовски Министерот снимаше спот за неговата најнова песна “Девојки лични убави” , спотот се снимаше на неколку локации во Битола а го снимаше дарио Јанковиќ. Освен Борче се појавуваат модели од модното студио Шанел .Музика и аразман за оваа песна се на Кирил Стојчевски ,текст Валентин соклевски ,а песната е снимана во Просаунд студио Прилеп.

Спотот ќе биде премиерно прикажан во сабота на Сателитската ИНТВ ,а на youtobe е закажана премиера во сабота во 11 :45.

Please follow and like us:
Pin Share