„Боже си дојдов дома, во земјата на мојот татко“: Синот на Аки Рахимовски по 35 години дојде во Македонија

January 31, 2022 естрадаплус 0

Кристијан Рахимовски (40), вчера пристигна во Скопје, во градoт каде што живееше неговиот татко, легендарниот пејач Аки Рахимовски, кој почина пред девет дена. Денеска со министерката […]

(ВИДЕО) Теа Таировиќ плаче и моли за извинување: Се обрати со порака до сите МАКЕДОНЦИ

January 30, 2022 естрадаплус 0

Српската пејачка Теа Таировиќ ја разлути македонската јавност откако го промени текстот на македонската песна „Македонско девојче“ во „Бугарско девојче“. „Кралицата на бакшишот“ како што […]

Пари летаат од сите страни, музичарите побогати за илјадници евра – МАКЕДОНСКА свадба во Австралија, гостите воодушевени!

January 30, 2022 естрадаплус 0

Пејачката Татјана Лазаревска заедно со своите колеги пееше на една свадба на која направи вистинска атмосфера. Познатата фолк пејачка која пред неколку години заедно со […]

Животот му беше СОВРШЕН, а потоа за малку се ќе ИСЧЕЗНЕШЕ! Плачев на ЦЕЛ ГЛАС и молев БИЛЈАНА ДА НЕ МЕ ОСТАВА!

January 30, 2022 естрадаплус 0

Пејачот Ацо Пејовиќ со години е во хармоничен и среќен брак со сопругата Билјана со која има три преубави ќерки, Магдалена, Марија и Ива. Пејачот […]

(Видео) Теа Таировиќ ја шокираше Македонија: Наместо за македонскo, пееше за бугарско девојче – социјалните мрежи горат

January 30, 2022 естрадаплус 0

Теа Таировиќ има блескав почеток на нејзината кариера, а редовно на социјалните мрежи се споделуваат видеа од бакшишот во илјадници евра кој го добива на […]

Јелена Тинска со шокантна изјава: Не може Шабан и Џеј покрај Иво Андриќ, нека направат естрадни гробишта

January 29, 2022 естрадаплус 0

Актерката Јелена Тинска ја шокираше јавноста со изјавата дека естрадните уметници не треба да бидат погребани во Алејата на заслужни граѓани, туку би требало да […]

Долго ја криеја љубовта, и конечно се земаа по 18 години – овие наши познати пејачка и пејач имаат љубов како на филм

January 29, 2022 естрадаплус 0

Велешката група “Соната ” долго време опстојуваат на македонската сцена, веќе 20 години, а зад себе имаат бројни песни, како и многу настапи низ нашата […]