ЦЕЦА МЕ РОДИЛА ПРЕД АНАСТАСИЈА И ВЕЉКО, НО МЕ ПРЕДАЛА: Позната пејачка ја шокирала јавноста за сротство со Ражнатовиќ (фото)

January 28, 2022 естрадаплус 0

Млада пејачка Марина Висковиќ на Инстаграм профил открила дека Цеца Ражнатовиќ и е мајка, и дека ја родила пред Анастасија и Вељко. Пејачката Марина Висковиќ […]

ПОЧИНА ПОЗНАТИОТ ПЕЈАЧ! Семејството ја соопшти тажната вест – тој почина по тешка борба со коронавирусот (ФОТО)

January 28, 2022 естрадаплус 0

Аргентинскиот пејач Диего Вердагер (70) почина од коронавирус. Диего почина во болница во Лос Анџелес, а тажната вест ја соопшти неговото семејство, преку официјалниот Инстаграм […]

Што се случува со Цеца и Богдан? Таа ужива на Малдивите во НАЈЛУКСУЗНИОТ апартман, од момчето ни траг ни глас!

January 28, 2022 естрадаплус 0

Пејачката реши да ги спакува куферите и замина да ги наполни батериите пред концертот во Бугарија. Светлана Цеца Ражнатовиќ деновиве неколку пати се огласи на […]