Актерот Владо Јовановски пропеа, наскоро ќе се знаат деталите (ФОТО)

February 25, 2022 естрадаплус 0

Еден од најпознатите наши фолк пејачи, Влатко Миладинвоски, потекнува од музичко семејство, а за него неодамна зборуваше неговиот братучед, Дамјан Стојановски, синот на големиот Војо […]

Анастасија Ражнатовиќ си ги собра работите по раскинувањето: Соседите откриваат во каква состојба била

February 22, 2022 естрадаплус 0

Анастасија Ражнтовиќ неодамна ѝ стави крај на петгодишната врска со Ѓорѓе Куљиќ, по што си замина од станот во кој двајцата живееја и се врати кај Цеца на Дедиње. […]

Гога Секулиќ ги потврди гласините: „Вистина е, се разведувам по 6 години брак“

February 21, 2022 естрадаплус 0

Како бомба одекна веста дека популарната српска фолк пејачка Гога Секулиќ се разведува од својот сопруг Урош Домановиќ, со кој заедно го имаат синот Василие. Пукна љубовта како меур […]