Освен Ѓоковиќ и Цеца и Тања Савиќ ја добија битката на суд против Австралија – нема да верувате зошто Ражнатовиќ не смеела да стапне таму

January 12, 2022 естрадаплус 0

Првиот рекет на светот Новак Ѓоковиќ ја победи Државата Австралија на федералниот суд, по што му е дозволено да влезе на територијата на таа земја […]