(ВИДЕО) Теа Таировиќ плаче и моли за извинување: Се обрати со порака до сите МАКЕДОНЦИ

Please follow and like us:
Pin Share

Српската пејачка Теа Таировиќ ја разлути македонската јавност откако го промени текстот на македонската песна „Македонско девојче“ во „Бугарско девојче“.

„Кралицата на бакшишот“ како што е позната во регионот, која само од еден настап може да заработи и неколку илјади евра, каде и да се појави прави одлична атмосфера пред се’ поради одличниот изглед и талентот за играње. На еден од последните свои настапи, Таировиќ предизвика скандал откако познатата македонска песна „Македонско девојче“ ја испеа со следните стихови:

-Нема поубаво девојче од Бугарче…

Таа набрзо ја сфати својата грешка и бара извинување преку видео објава. Меѓу другото, објаснува дека во нејзиниот нов албум ќе има и песна која се вика „Македонија“.

Што точно кажува, погледнете во видеото во продолжение:

https://www.instagram.com/p/CZXDOlzBZqe/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

Please follow and like us:
Pin Share