(видео)Анастасија Митровска учествуваше во Македонското талент шоу Нови и млади,Наум и Златко после нејзиниот настап рече:Гаси светло си одиме!

January 23, 2022 естрадаплус 0

Младата Анастасија Митровска има само 17 години а веќе во неа се препознава вистиска звезда која пее исклучиво Македонски песни. Таа учествуваше во ревијалниот дел […]

Беше музичка ѕвезда на 90-тите, а сега Ивана Банфиќ живее на село и чисти штала (ВИДЕО)

January 23, 2022 естрадаплус 0

Ивана Банфиќ, пејачката која ја одбележа денс сцената во 90-тите, со објава ги воодушеви своите следбеници на Инстаграм. „Само природно“, напишала пејачката покрај фотографијата на […]