Јелена Тинска со шокантна изјава: Не може Шабан и Џеј покрај Иво Андриќ, нека направат естрадни гробишта

January 29, 2022 естрадаплус 0

Актерката Јелена Тинска ја шокираше јавноста со изјавата дека естрадните уметници не треба да бидат погребани во Алејата на заслужни граѓани, туку би требало да […]

Долго ја криеја љубовта, и конечно се земаа по 18 години – овие наши познати пејачка и пејач имаат љубов како на филм

January 29, 2022 естрадаплус 0

Велешката група “Соната ” долго време опстојуваат на македонската сцена, веќе 20 години, а зад себе имаат бројни песни, како и многу настапи низ нашата […]

ТАЊА САВИЌ Е БРЕМЕНА?!

January 29, 2022 естрадаплус 0

Тања Савиќ, која се уште законски не е разведена од сопругот Душан Јованчевиќ, е бремена, пишуваат локалните медиуми, повикувајќи се на аптекарка од Смедерево, каде […]

Семејството нема да ја обележи годишнината од смртта на Ѓорѓе Балашевиќ – еве зошто

January 29, 2022 естрадаплус 0

Еден од најголемите текстописци на овие простори и легендарниот музичар Ѓорѓе Балашевиќ почина пред една година на 67-годишна возраст во Нови Сад. За дваесетина дена […]