(Видео) Бившиот и умре од глад на улица, неа ја бркале лихвари, а со години никој не знае каде е Викторија

Please follow and like us:
Pin Share

Рокеркта Снежана Мишковиќ Викторија се повлече од јавниот живот по учеството во реалното шоу „Задруга“, а ретко кој знае дека нејзиниот живот во младоста бил крајно турбулентен.

За прв пат се омажила во 1982 година со маж со кој се забавувала само десет дена. После повеќе од една деценија се разведоа бидејќи тој се дрогирал, а после тоа не биле ниту во контакт. Дури на крајот на 2011 година пејачката дознала дека нејзиниот прв сопруг починал од глад и студ. Поради дрогата изгубил се и станал бездомник, а неговото тело било пронајдено на улицата каде што просел.
– Тогаш почна колапсот на системот. Помеѓу мајка и жена, меѓу жена и дрога. Избра дрога. Не знам каде е денес. Еднаш ми кажаа дека е мртов, плачев, плачев.. Тој не ни одговараше на позиви, се криеше од долгови. Кога видов дека нема враќање, се разведовме. Тоа беше во 1993 година и оттогаш изгубивме секаков контакт – открила во една прилика Викторија.

За жал, немала среќа ниту со другиот маж. Човекот со кој ја доби ќерката Тара и со кој неколку години живееше во вонбрачна заедница и направи големи проблеми, особено со ќерката. На почетокот тој го имаше старателството над Тара, а подоцна нејзината ќерка и припадна на неа.
Во текот на 2017 година се шпекулираше дека Викторија има проблеми со каматарите и затоа го продава станот. Тврдеше дека никому ништо не должи и дека го продава станот бидејќи бил преголем за неа и нејзината ќерка.Покрај тоа, таа се борела и со дрогата.

– На само триесет и три години првпат видов хероин, оваа дрога ја користеа музичарите со кои ја снимив плочата. Јас бев вистинска необразована селанка по тоа прашање, која ништо не знаеше за тоа. Немав поим дека земањето дрога може да доведе до ситуација човек да умре од проста пневмонија, грип, целиот организам колабира, коските се оштетени. Гледав еден пријател како го вади забот со прстите. Пробав хероин од љубопитност, незнаење и љубопитност. Откако завршив со снимањето, од дрогата се чувствував како да имам грип. Колегите ми рекоа дека ова е почеток на кризата. Набрзо избегав на море и никогаш повеќе тоа не го погледнав со свои очи“ – изјави еднаш пејачката.

За да заработи за себе и за своето дете, неколку пати учествувала во реални шоуа како „Фарма“ и „Задруга“.

Извор и фото: kurir.rs

Please follow and like us:
Pin Share