Роналдо до организаторите на „Златната топка“: Се е лага! Јас ве почитувам, вие мене не

December 2, 2021 естрадаплус 0

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Кристиано Роналдо се огласи непосредно пред церемонијата за доделување на „Златната топка“. Португалецот очигледно име нешто против организаторот „Франс Фудбал“. Роналдо […]