Струмичанката Вукица Челебиева после пауза од 10 години се врати на музичката сцена и стана една од најбараните фолкерки

December 22, 2021 естрадаплус 0

Овој пат цврсто гази по музичкото тло, со својот стас и глас е се повеќе барана ,со својата појава и харизма никого не остава рамнодушен. […]

Гавазова славеше роденден – погледнете какво изненадување и приредија најблиските и КАКОВ ШОК доживеа од својот сопруг!

December 22, 2021 естрадаплус 0

Познатата фолк пејачка Сузана Гавазова го прослави својот 42 роденден, а пријателите и семејството и приредија несекојдневно изненадување. Имено, Гавазова, на својот официјален профил на […]