Денес изгледа подобро од кога било: Ќе ја препознаете ли нашата фолкерка на оваа ретро насловна? (ФОТО)

December 4, 2021 естрадаплус 0

За ралика од денес, во Македонија некогаш имаше мнгоу повеќе печатени медиуми, дневни весници, магазини, ТВ шоуа… каде што македонската естрада имаше простор каде да […]

По „Тома“ кој ги сруши сите рекорди, Србите ќе снимаат филм за пејачот Џеј Рамадановски

December 4, 2021 естрадаплус 0

Возбудливата приказна за животот на Џеј Рамадановски е претставена без претерана патетика, со впечатливи ликови. Сценариото се базира на важни факти од неговата биографија, изјавија […]

„Го загубив своето дете”: Фолкерката скршена од болка, прозборе за големата семејна трагедија!

December 4, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Јана Тодоровиќ неодамна доживеа голема семејна трагедија, кога ненадејно почина нејзиниот внук Бане, а тажната вест пејачката ја објави на социјалните мрежи. Јана за […]