Струмичанката Вукица Челебиева после пауза од 10 години се врати на музичката сцена и стана една од најбараните фолкерки

Please follow and like us:
Pin Share

Овој пат цврсто гази по музичкото тло, со својот стас и глас е се повеќе барана ,со својата појава и харизма никого не остава рамнодушен.

Вукица промовираше две песни ,а работи на нови ,еклузивно ќе ја гледате на новогодисната програма на ИНТВ,ТВ Сонце и сите регионални ТВ ширум Македонија.

Please follow and like us:
Pin Share