Трагедија…: Tренер почина откако неговата екипа постигна гол

Please follow and like us:
Pin Share

Смртните случаи на фудбалските терени се ретки, но сепак се случуваат одвреме-навреме. За жал, нов случај доаѓа од Египет, со второлигашкиот натпревар меѓу Ал Магда и Ал Зарка одигран овој четврток.

Домаќинот Ал Магд го постигна победничкиот гол за 2-1 во втората минута од судиското продолжение, а возбудувањата беа преголеми за неговиот тренер Адхам Ел Селхедар, кој доживеа срцев удар.

Please follow and like us:
Pin Share