(видео)Битолскот пеач Игор Волчко заедно со своите колеги Александар Стојковски Демирхисарскиот виртуос на дувачки инструменти и Жани Лајф Милошевски од М.Брод распалија пред вечерната забава

May 28, 2022 естрадаплус 0

Битолскот пеач Игор Волчко заедно со своите колеги Александар Стојковски Демирхисарскиот виртуос на дувачки инструменти и Жани Лајф Милошевски од М.Брод распалија пред вечерната забава. […]

Му пукна филмот на Македонски пејач -До кога бе Српски пеачи ќе носите со една никаква песна која трае 3 недели и ни ги полни локаливе и дискотекиве!!!!!!!

May 27, 2022 естрадаплус 0

Пејачот Jack Daniel револтиран со статус на фб. До кога бе Српски пеачи ќе носите со една никаква песна која трае 3 недели и ни […]

Според фотките од 70-тите, немало дебели луѓе или тие не оделе на море? Сурова вистина открива зошто сите биле згодни, а денес не е така

May 27, 2022 естрадаплус 0

„Покрај храната која беше поздрава, немаше промовирање на дебелината како нешто нормално. Плус-сајз модели и други глупости. Ова е само една во низата осудувачки реакции, […]

Горан и Ленче Кукиќ со македонска песна ги расплакаа свештениците во Словачка: Не сме свесни колку моќна музика имаме

May 27, 2022 естрадаплус 0

Во емисијата Магазин на Сител тие раскажаа поопширно како се запознале, како се подготвуваат за настапите, но и се присетија на емотивни, но интересни ситуации […]

Спасен Сиљаноски по којзнае кој пат докажа дека е неприкосновен, докажа зошто од самиот почеток на неговите почетоци во музичката кариера е постојано на врвот

May 26, 2022 естрадаплус 0

Спасен Сиљаноски е препознатлив по неговиот стил на пеење, музицирање како и компонирање на неговите песни со кои навистина незнае да погреши и со секоја […]

Мислам дека е време да ја ОТКРИЕМЕ ПРИЧИНАТА … Саша Матиќ ПРВ ПАТ прозборе за кавгата со брат му Дејан…

May 18, 2022 естрадаплус 0

Врската помеѓу браќата близнаци Саша и Дејан Матиќ е постојано под лупа на јавноста и интригира многумина. Веќе подолго време се шпекулира дека не се […]

(ФОТО) Влатко Миладиноски им приреди одлична забава на Македонците во Италија – па се присети на убавите денови

May 15, 2022 естрадаплус 0

Откако мерките олабавија, Влатко продолжи со настапите, како во нашата држава, така и надвор од границите каде што има наша дијаспора. Пред се со патриотските […]