Меморијален турнир “Јоше Џентиле“, црковна служба и забава во Гени Мале, “Кај Кајнако“ во Битола (фотогалерија)

April 30, 2022 естрадаплус 0

По повод Градско-селски Велигден кој во Гени Мале во Битола има вековна традиција вчера во месноста “Кај Кајнако“ се одржа меморијалниот фудбалски турнир “Јоше Џентиле“ […]

СОУ “Никола Карев” Струмица побара помош,а нашата најпозната фолкерка Сузана Гавазова прва излезе во пресрет

April 28, 2022 естрадаплус 0

По повикот од СОУ “Никола Карев” Струмица кој објавија на социалните мрежи – Драги поранешни ученици и сите хумани и добри луѓе. Во пресрет на […]

Криеше дека е во врска со Аркан уште пред Цеца, а ги најдоа на сепаре во најпознатиот српски клуб

April 28, 2022 естрадаплус 0

Доротеа Драговиќ, попозната како Дорис Драговиќ, е хрватска поп пејачка, препознатлива по песните „Жељо моја“, „Мало ми за сричу триба“, „Марија Магдалена“ и други. Родена […]

ДАРКО И БАРБАРА НЕ СЕ ПОВЕЌЕ ЗАЕДНО! Пејачката се огласи по апсењето на Лазиќ и откри шокантни вести за нивниот однос

April 27, 2022 естрадаплус 0

Пејачот е уапсена синоќа по низа прекршоци при возење, а сега по овој повод за Нова.рс се огласи и пејачката Барбара Бобак која ги откри […]

ЕЛИТНА ПРОСТИТУЦИЈА: Последната МИС ЈУГОСЛАВИЈА уапсена НА ДЕЛО- Славица (51) падна во големата акција

April 27, 2022 естрадаплус 0

Славица Трипуновиќ, позната како Дајана (51), поранешна мисица и пејачка, пред неколку дена е уапсена во голема полициска акција насочена против елитната проституција во Белград. […]