ЕВЕ зошто Сузана Гавазова го носи епитетот: Најзгодна на фолк естрадата! (ФОТО)

May 12, 2022 естрадаплус 0

Нашата позната фолкерка Сузана Гавазова ја воодушевува публиката со секој нејзин настап,а особено со стајлингот. Беспрекорна во изборот на модни парчиња, па многумина ќе речат- лесно и […]

Анастасија Митровска се пласираше во полуфиналето на Македонското музичко талент шоу Нови и млади

Нов полуфиналист во Македонското талент шоу е младата Анастасија Митровска од Битола ,која најверојатно ќе се пласира и финале. Судејки по тоа што до сега […]

Тој е крал на бакшишот во Македонија: За една вечер заработи ЦЕЛО БОГАТСТВО – највеселата свадба што сме ја виделе досега!

Не е никаква тајна дека нашите познати фолк пејачи и бендови најмногу заработуваат од своите настапи на приватни веселби, свадби, родендени, крштевки… Тие не само […]

Жалам што не ги дочека успесите на нашиот син и раѓањето на внукот: Евица Камберова–Стојановска за својот сопруг, фолк легендата Војо Стојановски, кој почина на денешен ден, пред осум години

Денес е Ѓурѓовден, празник на животот. На овој ден, пред осум години не напушти фолк легендата Војо Стојановски, кој со своите песни ни го разубавуваше […]

ДУБАИ и се е можно: Богат шеик дава 10 милиони долари за регистарска таблица, најскапата што се нудо денеска е ММ

Нема зима за богатите шеици. Даваат милипни долари и за регистарски таблички Некои регистарски таблички, особено оние со помалку знаци, редовно имаат добри резултати на […]