Бобан Цаневски ги направи Македонците горди: Победи во „Никогаш не е доцна“

June 27, 2022 естрадаплус 0

Македонскиот натпреварувач во музичкото шоу „Никад није касно“, Бобан Цаневски од Скопје е еден од тројцата победници во големото финале кое се случи вчера. Бобан во финалето […]

Eвe колку баpaат нашите ѕвезди за да пeат на Пиво феcт, поефитно ќе cе помине, ги нема Цеца и Бpена

June 25, 2022 естрадаплус 0

После балкански познатите Светлана Цеца Ражњатовиќ, Северина, Данијела Мартиновиќ, Здравко Чолиќ, Неда Украден, Лепа Брена, Мирослав Илиќ, Оливер Драгојевиќ… и многу други познати музички имиња, […]

„А бре, Македонче“ ќе ечи на секое парче на земјата каде што има Македонец! (ВИДЕО)

June 24, 2022 естрадаплус 0

Вчеравечер во ресторанот Ragusa 360 – Rooftop се одржа спектакуларна промоција на уште една во низата народни песни кои ќе го обединат македонскиот народ. „Балкан бенд“ го […]