Мислам дека е време да ја ОТКРИЕМЕ ПРИЧИНАТА … Саша Матиќ ПРВ ПАТ прозборе за кавгата со брат му Дејан…

Please follow and like us:
Pin Share

Врската помеѓу браќата близнаци Саша и Дејан Матиќ е постојано под лупа на јавноста и интригира многумина.

Веќе подолго време се шпекулира дека не се толку блиски, иако се браќа, но очигледно тоа е далеку од вистината.

Двајца браќа, се истакнати и големи музичари кои ја негуваат својата врска далеку од очите на јавноста, а иако е стекнат впечатокот дека не се блиски па дури и дека се скарани,  својата блискост не ја демонстрираат во јавноста.

Она што некогаш беше причина за разни гласини на естрадата, е дека Саша и Дејан никогаш не снимиле дует, иако поединечно соработувале со разни други колеги.

Меѓутоа, Саша со една изјава ги прекина сите озборувања:

– Единствената причина поради која немам дует со брат ми е што не се најде соодветна песна. Сето тоа што ни се нуди е веќе слушнато и веќе видено, а јас барам нешто посвежо – изјави Саша, пренесува „Блиц“.

Да потсетиме, Саша Матиќ напорно работеше на новиот албум за време на пандемијата на корона вирусот, но очигледно не се испроба во соработка со неговиот брат Дејан.

Во медиумите последните две години постојано се пишува за несогласувањата помеѓу браќата, но неодамна Саша Матиќ се појави како гостин во емисијата „Реална цена“, каде истакна дека меѓу нив никогаш немало лоша крв.

– Нашите родители не воспитаа пред се да бидеме добри и чесни луѓе – рече дека и двајцата се чесни луѓе, а потоа истакна:

– За мој вкус, Дејан пее подобро од мене – рече Саша, не навлегувајќи понатаму во темата за врската со брат му, бидејќи еднаш истакна дека тоа е една од темите за кои навистина не сакал да зборува во медиумите.

Please follow and like us:
Pin Share