Бобан Рајовиќ шокиран по настапот во Скопје: Ова се уште не сум го доживеал

December 3, 2021 естрадаплус 0

Имено, еден час пред почетокот на настапот во најголемата тамошна дискотека, и тој и сопственикот на клубот останале шокирани поради актуелната ситуација големиот простор во […]

Роналдо до организаторите на „Златната топка“: Се е лага! Јас ве почитувам, вие мене не

December 2, 2021 естрадаплус 0

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Кристиано Роналдо се огласи непосредно пред церемонијата за доделување на „Златната топка“. Португалецот очигледно име нешто против организаторот „Франс Фудбал“. Роналдо […]