Бобан Рајовиќ шокиран по настапот во Скопје: Ова се уште не сум го доживеал

Please follow and like us:
Pin Share

Имено, еден час пред почетокот на настапот во најголемата тамошна дискотека, и тој и сопственикот на клубот останале шокирани поради актуелната ситуација големиот простор во оваа дискотека долго време не бил полн, а токму тоа се случи и на настапот на Бобан Рајовиќ.

Како што открил изворот на управата на клубот, две илјади билети биле распродадени, а голем број луѓе останале пред клубот.

„Не знам дали знаете дека синоќа ја заклучија вратата од клубот, бидејќи веќе никој не можеше да се влезе“, е еден од коментарите на Инстаграм профилот на еден од гостите на клубот.

Колку е воодушевен од гостопримството покажа и самиот Рајовиќ коментирајќи го видеото од настапот.

„Сè уште не сум го доживеал ова… Неверојатно е како ме пречекавте. Да сте живи и здрави, ви благодарам за толку многу љубов. Немам зборови, едвај чекам да се видиме повторно, а како што слушнав тоа ќе биде многу наскоро“, напиша Рајовиќ на Инстаграм.

https://www.instagram.com/p/CW3VzksDO_b/

Please follow and like us:
Pin Share