Среќни сме – Петар Грашо за прв пат отворено за врската со Хана

Please follow and like us:
Pin Share

Музичарот го прекина молкот и рече дека Хана Хуљиќ и тој се во среќна врска, а ги коментираше и шпекулациите за нивната романса кои се појавија во медиумите последниве месеци.

Иако за врската помеѓу Петар Граша (45) и Хана Хуљиќ (30) се зборува повеќе од два месеци, музичкиот пар досега не зборувал на оваа тема. Пејачот денеска реши да го прекине молкот и ја коментираше нивната романса за ИнМагазин.

– Многу сме среќни и задоволни и така треба да биде. Хана е многу добро и ние сме среќни – рекол Грашо и признал дека бил изненаден од некои медиумски наслови за неговата врска со Хана.

– Некако научив дека, бидејќи многу го кријам приватниот живот, медиумското внимание е уште поголемо. Но, морам да бидам искрен дека бев малку изненаден од креативноста на одредени медиуми во смислувањето различни и разновидни форми на ништо, всушност. Ги живееме нашите животи и важно е луѓето околу нас да бидат задоволни и сите да бидат мирни но и задоволни – заврши пејачкот.

Иако Хана и Петар досега молчеа, нивните родители ја објавија нивната врска. Така, хитмејкерот Тончи Хуљиќ (60) претходно и дал „благослов“ на својата ќерка и долгогодишен пријател.

– Го разбирам медиумскиот интерес за прашањето за Хана и Петра, но никогаш јавно не сум се осврнал на приватниот живот и односите и на моето семејство и на изведувачите со кои работам. Особено што Петар и Хана имаат слични ставови кон медиумското претставување на личниот живот, а Петар е и голем семеен пријател. Ако се среќни, а колку што гледам се среќни, тогаш јас и Вјекослава сме среќни – изјави Хуљиќ за Вечерњи лист.

Извор: 24сата.хр

Please follow and like us:
Pin Share