Гавазова славеше роденден – погледнете какво изненадување и приредија најблиските и КАКОВ ШОК доживеа од својот сопруг!

December 22, 2021 естрадаплус 0

Познатата фолк пејачка Сузана Гавазова го прослави својот 42 роденден, а пријателите и семејството и приредија несекојдневно изненадување. Имено, Гавазова, на својот официјален профил на […]

Саша Ковачевиќ бил затворен во Германија 5 часа – Зборуваше за драмата со полицијата: Се трудам да не размислувам за тоа

December 20, 2021 естрадаплус 0

Пејачот Саша Ковачевиќ проговори за немилиот настан кога бил затворен во Германија над 5 часа. Тој зборуваше за детали за кои јавноста не знае. Не […]

Александра Пријовиќ: Сакам да го прошириме семејството, најголема желба ми е да родам ќерка!

December 19, 2021 естрадаплус 0

Таа е сопруга на Филип Живојиновиќ, снаа на Лепа Брена…за себе вели дека брзо се нервира но и брзо се смирува Пејачката Александра Пријовиќ во едно неодамнешно […]

Носеше црни вреќи со пари, но мајката на Синан денес живее без греење – нејзината внука ја избркала со право од дома денот кога умрел тој!

December 18, 2021 естрадаплус 0

Мајката на покојниот Синан Сакиќ, Ѓулка Сакиќ тешко ги поминува старечките денови. Имено, таа вели дека е стара и осамена, без дрва и уште неколку […]

Еве каква свекрва е Блага Петреска – со снаата е во одличен однос, ќе се изненадите кога ќе видите каква убавица е во прашање

December 17, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Блага Петреска отсекогаш во своите деца го гледала центарот на светот, а најсреќна е кога е со своите внуки. Нејзината ќерка Оља веќе долги […]

Димитар Митровски со нова композиција и нов спот,две години стоеше во фиока го чекав правиот момент.

December 17, 2021 естрадаплус 0

Моја композиција која ја имав компонирано пред 2 години,но го чекав правиот момент за да ја сработам да се смисли убаво со модерен аранжман,за аранзманот […]