Жири комисијата во Финалната вечер од Македонското музичко талент шоу Нови и млади составена од :Наум Петрески,Сузана Гавазова ,Влатко Миладиноски и Златко Миладиноски

June 5, 2022 естрадаплус 0

Се снимаше и финалната вечер на Македонското музичко талент шоу Нови и млади ,беа преставени 15 финалисти , како што истакна прецедателот и организатор на […]

Бојкотот на Џамбазов ја крена македонската естрада на нозе – Едни го поддржуваат, други велат дека домашните изведувачи нема што да понудат (ВИДЕО)

June 2, 2022 естрадаплус 0

Неодамна, Игор Џамбазов го искористи своето интернет ќоше за да изрази незадоволство за третманот кон македонските музичари. Преку својот инстаграм – профил Џамбазов им се обрати на […]